Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE - Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

     Już po raz siódmy Powiatowe Centrum Pomocy w Drezdenku zorganizowało Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Święto rodzin zastępczych odbyło się 27 czerwca 2015 roku na terenie Lotniska w Trzebiczu Nowym. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział około 130 osób. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele powiatu – Pan Marek Halasz Przewodniczący Rady Powiatu, Pani Wanda Podhajna Skarbnik Powiatu oraz Kierownik Ośrodka Adopcyjnego w Gorzowie Wielkopolskim – Pani Magdalena Białowąs.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest uroczyście obchodzony zgodnie z uchwałą Sejmu z 24 maja 2006 roku, kiedy to ustanowiono 30 maja Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Obchodzenie tego święta ma na celu uhonorowanie trudu rodziców zastępczych i ich poświęcenia dla dzieci będących w potrzebie. Niestety dzieci potrzebujących opieki i wsparcia stale przybywa, a kandydatów na rodziny zastępcze nieustannie brakuje.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji ruchowych i manualnych, między innymi: dmuchane zamki, prace plastyczne, zajęcia prowadzone przez animatorów oraz konkursy. W zabawach uczestniczyli również rodzice zastępczy. Uśmiechy nie znikały
z twarzy dzieci, co było największą satysfakcją organizatorów spotkania. Dla wszystkich przybyłych gości zapewniony był catering w postaci posiłków, deserów i napoi.

Podczas imprezy rozstrzygnięto także, ogłoszony wcześniej przez PCPR, konkurs na wykonanie logo naszej instytucji. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i nagrodzeni upominkami, natomiast zwycięzca konkursu rodzina zastępcza Państwa Hryncewicz – otrzymała statuetkę oraz nagrodę – sprzęt AGD. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci obdarowano pluszowymi zabawkami.

 

 


 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-05-11 09:42przez:
Opublikowano:2015-05-11 00:00przez: Dorota Kowalik
Podmiot udostępniający: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE
Odwiedziny:10656

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.