Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE - Wyjazdowe warsztaty

Wyjazdowe warsztaty

 

     W dniach od 16 do 22 września 2019 r. odbyły się wyjazdowe warsztaty dla osób niepełnosprawnych i ich faktycznych opiekunów zorganizowane w ramach projektu pn. Usługi społeczne dla mieszkańców powiatu strzelecko - drezdeneckiego, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 7 Równowaga Społeczna, Działanie 7.5.

W wyjeździe uczestniczyło  26 osób, które spędziły niezapomniany tydzień nad Morzem Bałtyckim
w miejscowości Mielno.

Głównym celem wyjazdowych warsztatów była poprawa samodzielności, stanu zdrowia i sprawności psychofizycznej niepełnosprawnych uczestników oraz zdobycie większej wiedzy o skutecznej opiece nad osobami niepełnosprawnymi przez ich opiekunów. Ważnym aspektem była również poprawa funkcjonowania opiekunów osób niepełnosprawnych.

Tematy przeprowadzonych warsztatów dotyczyły problemów uczestników, związanych głównie
z niepełnosprawnością i jej konsekwencjami.

Poza godzinami zajęć warsztatowych uczestnicy wzięli udział w treningu umiejętności społecznych, prowadzonym przez pracowników PCPR Drezdenko.

Wyjazdowy charakter warsztatów miał na celu wesprzeć uczestników w pokonywaniu trudności związanych z wykluczeniem i izolacją spowodowaną niepełnosprawnością członka rodziny oraz zamieszkiwaniem na terenach wiejskich lub w małych miejscowościach. Wjazd miał również charakter integracyjny, umożliwił bowiem uczestnikom wymianę doświadczeń związanych z opieką nad osobą niepełnosprawną,

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-09-26 22:24przez:
Opublikowano:2019-09-26 00:00przez: Dorota Kowalik
Podmiot udostępniający: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE
Odwiedziny:4239

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.